kuchnia włoska w Krakowie

Świetna kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Spośród licznych alternatyw, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie przyprawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do makaronu. kuchnia włoska Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna i przeróżne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również lasagne, gnocchi, minestrone oraz szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone lub grana padano.
Zobacz film