Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Współcześnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa przeróżna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z okresem ciąży oraz połogu.
W szerokim zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, w następstwie tego również kompleksowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek przede wszystkim również ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje co niemiara radości, jakkolwiek również o jego zdrowie trzeba zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort i solidne samopoczucie, które ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.