Co zjeśc w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, sycące oraz ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują równie pyszne potrawy – tortellini, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie są też mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków i jedzenie z różnych miejsc kraju. W dobrej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Dobre wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zapominać wina. Obiad bez wyjątku musi obejmować też aperitiff. Lampka alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese oraz monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania warto poszukać restauracji, która potrafi przygotować nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film